Sonbahar Tatili İçin En Güzel 5 Rota

Sonbahar tatili için gidilmesi, görülmesi gereken başlıca yerler bulunmaktadır. 4 mevsimin de bir arada yaşandığı güzel ülkemizde her zaman tatile çıkmak mümkündür. Eğer sonbaharda tatile çıkmak istiyorsanız. Gidebileceğiniz en güzel rotalardan 5 tanesini sizin için sıraladık.

Datça:

Sonbahar tatili için Datça oldukça iyi bir seçim olacaktır. Yılın 300 günü güneş alan Datça Muğla ilimizin küçük ve şirin bir bölgesidir. Datça muhteşem doğası, temiz sahilleri ve oldukça sakin bir bölge olduğu için sonbahar tatili için iyi bir seçim olacaktır. Fotoğraf severler için de oldukça güzel manzaraları bulunmaktadır.

Mersin:

Akdeniz bölgemizde bulunan Mersin şehrimizin son yıllarda adını sıklıkla duymaya başlamaktayız, Mersin de sonbahar tatili için tatil listenize ekleyebilirsiniz. Mersinin yaklaşık olarak 321 km uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır. 321 km olan sahil şeridinin 108 km’lik bir alanı doğal kumsallardan oluşmaktadır. Mersinden çıktıkça neredeyse her viraj da doğal kumsallar ya da koylar sizi karşılamaktadır. Mersinin en sevilen bölgeleri şunlardır: Silifke, Narlı kuyu, Kızkalesi, Ayaş, Anamur, Ak kum ve Taşucu oldukça sevilen bölgeleridir.

Kıbrıs:

Yavru vatan Kıbrıs ta eşsiz manzaraları ve tarihi güzellikleriyle de sonbahar tatili için listenize ekleyebileceğiniz yerlerden birisidir. Kıbrıs 4 mevsim tatil gözdelerinden biridir. Kıbrıs ta gidebileceğiniz çok güzel sahillerde bulunmaktadır. Girne ve Magosa sahilleri de ziyaretçilerini oldukça iyi bir şekilde ağırlamaktadır.

Fethiye:

Muğla Fetiye de ülkemizde olduğu kadar dünyaca da ünlü bir tatil beldemizdir. Dünyanın en güzel ve en iyi plajlarından biri olarak gösterilen ölüdeniz de sonbahar tatiliniz için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Fethiye’nin saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çok güzellikleri bulunmaktadır. Sonbahar tatili için Fethiye’yi de tatil listenize şimdiden eklemeyi unutmayın.

Kaz Dağları:

Eğer şehir hayatından sıkıldıysanız ve doğayla iç içe kalıp biraz kafa dinlemek istiyorsanız kaz dağları tamda aradığınız gibi bir tatil bölgesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir